O AKADEMII

• Historia:
  • Akademia Piłkarska Cresovia 2015, jest najmłodszą częścią struktury organizacyjnej w GKS ”Cresovia”. Pomysłodawcą i inicjatorem jej założenia jest trener Rafał Gajdamowicz, który od 2002 roku pracuje w górowskim klubie. Głównym założeniem akademii jest szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej, i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Za datę powstania akademii przyjmuje dzień 17.08.2015, kiedy przeprowadzono pierwszy oficjalny trening dla grupy „Orlików”…

• Cele Akademii:
  • Podstawowym i strategicznym celem projektu jest wyszkolenie piłkarza „kompletnego” tzn. takiego zawodnika, który jest optymalnie ukształtowany pod względem sportowym jak i mentalnym, aby mógł po ukończeniu wieku młodzieżowca zasilić kadrę pierwszego zespołu GKS „Cresovia” Górowo Iławeckie, a po zakończeniu kariery zawodniczej czynnie uczestniczyć w życiu sportowym klubu i miasta.
  • Misja Akademii:
  • Współpraca ze społecznością lokalną w zakresie wychowania dzieci i młodzieży poprzez sport.
  • Czynne włączanie się w działania promujące aktywność fizyczną oraz postawy prozdrowotne.
  • Rywalizacja sportowa, jako środek budowania więzi i zachowań społecznych.
  • Promocja klubu i miasta w regionie.

- Motto Akademii:

„Talent to tylko mały procent sukcesu, a cała reszta to ciężka praca..”

Wiadomości (utwórz nową)